EE US

Lumepall lugu

"Edukas" noorpaar, netoväärtus null eurot
Tulevased Lumepall asutajad tutvuvad 2005. aasta suvel majanduslaagris. Kristian arendab mitut väikeettevõtet, millest mõnda saadab ka edu, kuid raha kipub siiski alatasa märkamatult käest pudenema (investeeringud uutesse projektidesse, laenude tagasimaksed, järk-järgult koos tuludega suurenevad elamiskulud).
Pildid / #9
Lumepall asutajad Jaanika ja Kristian 2011. aastal enda pulmas

2011 suvel noored abielluvad, olles majanduslikus plaanis täiesti tüüpiline, väliselt edukas noorpaar, kelle reaalne netoväärtus on ümmargune null. Omatakse küll väikefirmade osalusi, ilusaid uusi autosid ja moodsat kodu, kuid tegelikkuses kuuluvad need kõik põhiosas pankadele. Selline fake elustiil on nagu reaalsust moonutav kõverpeegel ja hiilitsev negatiivne sisetunne muudkui kasvab...

Elumuutev otsus
5. augustil 2013, üheskoos teist pulma-aastapäeva tähistades, saab nende mõõt lõplikult täis, selline elu ei tundu absoluutselt täisväärtuslik! Asutatakse 3 000 euroga investeerimisfirma Blond Finance OÜ (sama firma on hiljem Lumepall Usaldusfondi asutajaks). Otsustatakse jooksvalt maksta ära kõik laenud, piirata oluliselt elamiskulusid ning hakatakse teistele kuvandi loomise asemel elama iseendale. Kasinamast elustiilist tekib üllatavalt tugev positiivne energia. Seatakse eesmärgiks teenitud palgad ja kasumid pidevalt edasi paigutada läbi investeerimisfirma, igakuiselt algkapitaliga samas suurusjärgus.

Kolmest tuhandest saab 300 000
Investeerime keskmiselt 3 000 eurot kuus, kvaliteetsesse Eestis asuvasse kinnisvarasse (osalt remonti vajavad), mille omamisel on loota nii väärtuse kasvu, kui ka korralikku renditulu. Vähesel määral teenitakse kasumit ka kulla ja hõbeda hinnatõusult. Läbi tarmukate investeerimisotsuste (pidevalt soetatakse neid kinnisvaraliike, mille turg on ostuhetkel leige) ja järjepidevate sissemaksete tegemise, saavutatakse kuue aasta resultaadiks 100x suurema summa, võrrelduna algkapitaliga. Jah, enamus sellest summast on küll asutajate endi sisse pandud, kuid siiski, lõpptulemus (kogumise ja tootluse kooslus) on jahmatavalt tore!
Pildid / AP front page
Fondijuht Kristian ajalehe Äripäev esikaanel 01.10.2019

Palju efektiivsem oleks tegutseda üheskoos
100x kapitali suurendamine (läbi igakuisete sissemaksete) kuue aasta jooksul on kindlasti rahuldav tulemus, kuid taipame, et üksi investeerides ei ole tegevus kuigi efektiivne. Nimelt, alati kui ei ole veel piisavalt kapitali koos, et järgmist objekti seotada, siis ei teeni see raha sel perioodil tulu. Seepärast otsustame koonduda koos teiste rahalisest vabadusest huvitatud inimestega ja hakata üheskoos investeerima.

Haldustasudeta kinnisvarafond
Selleks, et meie visiooni rahalisest vabadusest ja üheskoos investeerimisest ellu viia, asutame Lumepall Usaldusfondi – see on fond, millel puuduvad haldustasud ning mis motiveerib oma liikmeid regulaarseid sissemakseid teostama. Samuti alustame Lumepalli blogi, mis hakkab levitama mõtteviisi rahalisest vabadusest.
Pildid / JK WOWW office
Lumepall eestvedajad 2019. aasta suvel kontoris

Unistuste elu
Me kõik elame vaid korra (rangelt maiselt võttes), pole mõtet meie elu ja aega siin ilmas raisata, vaid elada hästi! Meie unistus on, et võimalikult paljud head inimesed Maailmas saaksid rahaliselt vabaks, et nad elaksid oma unistuste elu. Soovime, et inimestel oleks võimalus nautida ennast ja aja kulgu, tunda rahulolu oma finantsolukorrast ja olla täpselt need, kes iganes nad tõeliselt oma sisimas olla soovivad.

Lumepall © 2023
Pildid / WOWW dot

EE US