Jah, raske töö ei tee Sind jõukaks, kahjuks. See kõlab inetult, aga keegi pidi selle välja ütlema. Täpsemalt, raske töö AINUÜKSI ei tee Sind jõukaks, pinguta palju tahes.

Hea uudis on see, et lahendus on olemas! Toon järgnevalt välja viis peamist asjaolu, miks ainult töö tegemine meid jõukaks ei tee ning postituse lõpus pakun välja ka lahenduse.

1. Tööd teevad paljud
Kuna pea kõik inimesed teevad tööd, siis on jõukuse saavutamine juba eos välistatud, kuna kui kõik oleksid jõukad, siis me ei ütlekski ju nende kohta jõukad. Kui kõik teeniksid hästi, siis tõuseksid lihtsalt hinnad, majad maksaksid sadade tuhandete asemel miljoneid ja oleksime jälle samas punktis tagasi, lihtsalt suuremate numbritega. Jõukus tähendabki, et see on midagi, mis on võimalik vähestele valitutele, neile imelikele, kes teevad midagi teisiti.

2. Su töötunnid on piiratud
Mitmedki on katsetanud piire ja proovinud tõsta töötundide arvu. See on rikkunud nii mõnegi hea mehe tervise... Palju eestlasi töötab oma perest lahus Soomes, Rootsis. Neid piire ei saa aga väga palju nihutada, kuna meil kõigil on kasutada umbes 16 tundi ööpäevas (ülejäänu magame maha), millest omakorda reaalselt kasulikku aega on 8...13 tundi maksimaalselt. Ülejäänud kulub tahes-tahtmatult söömiste, ärkamiste, pesemiste, mõtisklemiste, sotsialiseerumise ja muu inimeseks olemise peale ära. Ehk siis, kui me teenime tunnitasu, siis see aeg on lihtsalt nii piiratud, millega raha teeinda, et me saame seda vaid õige pisut suurendada ja sedagi tervise hinnaga.

3. Kellegi heaks töötades kasvavad kellegi teise varad
See on juba kord nii seatud, et kapitalistid maksavad töötajatele nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Palkadest ülejääv raha läheb firma kapitali kasvuks - kui tahad sellele rahale pretendeerida, pead ise osanikuks või aktsionäriks hakkama, töötajana Sind meepoti lähedale ei lasta. (Erandiks on tippspetsialistidest võtmetöötajad, vähesed valitud, kes samuti töötavad end tegelikult kodu ja muu elu arvelt oimetuks. Nad kannavad küll tööriiete asemel sirget lipsu, aga nende olukord ei ole palju rõõmsam...)

4. Iseseisev teenusepakkuja olles konkureerid paljude omataolistega
Nüüd oleks loogiline mõelda, et ahhaa, hakkan iseenda töövõtjaks ja saan rikkaks. Aga asi pole nii lihtne. Kui Sa ei ole üles ehitanud tõelist äri, vaid oled iseseisev teenusepakkuja, siis konkureerid paljude teiste omasugustega ja jällegi, on hinnad (tulud) all, täpselt nagu esimeses punktis. Ehk siis, Sa oled paberil küll ettevõtja, aga sisuliselt oled lihtsalt enda töö pakkuja läbi osaühingu. 

5. Raske töö ei lase Sul arendada rahalist intelligentsust
Kui töötad hommikust õhtuni, siis on päris keeruline hakata arendama oma rahalist intelligentsust, Sa oled lihtsalt liiga hõivatud tunnipalga teenimisega. Töö ja muu olme võtab Sinu kogu energia ja Sa ei näe võimalusi, kuidas töötada mitte rohkem, vaid targemalt.

Lahendus - Sinu võimalus
Maailmas on (minu ja ka paljude teiste hinnangul) vaid kaks tõeliselt mõistlikku rikkuse allikat: Aktsiad, ehk firmade osalused ja kinnisvara. Sa hakkad kas ettevõtjaks, kes loob suure bränditud firma (mille aktsiaid omad), kus töötab palju töötajaid (teenid nende tööpanusest tulu) või siis hakkad investoriks, kes investeerib firmadesse ja/ või kinnisvarasse. Kuna suurfirma rajamine on mõeldav variant vähestele valitutele (kel spetsiifilised isikuomadused ja oskused), siis jääb järgi investeerimine!

Ehk siis, sa töötad edasi, kuid alustad vähehaaval regulaarselt säästmist ja investeerimist. Riikides, kus kapitalism on püsinud pikalt, näiteks Rootsis, USA-s, on tavalised inimesed juba terve sajandi rikkaks saanud - nüüd on meie, eestlaste kord. Meie põlvkonnale, praeguse elatustaseme juures on see täpselt samamoodi saavutatav. Põhiline võtmekoht on siinkohal alla oma rahaliste võimete elamine - see ongi ainus komistuskivi, mis ei lase töötajatel investeerida. Teatav ensedistsipliin.

Kui läbi kinnisvara rahalise vabaduse saavutamine kõlab hästi, siis võiksid meie kodulehte külastada: www.woww.com. Ootame rõõmuga uusi partnereid endaga koos investeerima ja virelemise ja vaesuse vastu võitlema. AGA, see vajab kannatust ja ei juhtu üleöö. Pigem tasapisi ja mida päev edasi, seda pisut jõukam Sa jälle oled. Ja rõõmsam:).
Pildid / WOWW dot