Mul on kulunud küll aega, et sellest aru saada, kuid nüüdseks olen päris kindel, et naine ise ongi väärtus, mitte tema garderoobis olevate rõivaesemete hinnalipikute summa. Hinnalisest garderoobist olulisem on, et need riided sobiksid Sulle kenasti ja sellest veel palju olulisem on, kuidas naine end üleüldse tunneb - kas ta on enesekindel ja naeratav või ebakindel ja morn. Ükski riideese ei suuda eales muuta trossis ja ebakindlat naist kütkestavaks, seepärast peaks riietele kulutamise asemel tegelema esmalt teiste aspektidega.
Olen enda elus täheldanud, et on väga kasulik, kui üldine meelestatus või fookus liigub teistele mulje jätmise pealt rohkem enese austamise ja elu sellisel viisil elamise peale, et valmistada iseendale pidevalt rõõmu. Näiteks pildil olev näitleja ja produtsent (tänaseks ärinaine) Eva Longoria on tuntud oma a la 79 dollariliste Zara jt taskukohaste kleitide kandmisega.
Ehk tuleb selline eluterve suhtumine sellest, et ta kasvas üles koos erivajadusega õega ning pidi juba varakult pere rahaliselt pidevalt toetama, inimeste perspektiiv kipub ikka kujunema vastavalt oludele... Võibolla Eesti elatustaseme juures tundub ka 100 dollarit kleidi kohta palju, kuid kui võtta arvesse konteksti (Maailma tippnäitlejate sissetulekute suurus ja välisesse investeerimise tähtsus seoses tööga), siis on tegu kindlasti hea ja enesekindlalt tegutsemisega.
Mul on ka enda elust rohkelt kogemusi, kus kleidile kulutatud summa võib olla vastupidises korrelatsioonis selle rahuoluluga, mida sellest hiljem saan. Toon markantse näite, kuidas seda enda kasuks rakendada: Kui iga aasta hoida riietelt kaks tuhat eurot kokku ning investeerida see summa edasi, võiks 30 aasta pärast eeldada poole miljoni euro olemasolu(!). Ehk päris kaks tuhat eurot ei õnnestu kokku hoida, kuid samas ei suunata ju investeerimisse ka üksnes ainult riiete arvelt kokkuhoitud vahendeid..
Igal juhul kujunevad investeerides või mitte investeerides erinevused pikapeale päris suureks.
Minu soovitus on, et järgmine kord, kui plaanid enda meeleolu tõsta arvestatava summa kulutamisega oma garderoobile, meenuta enne, kui kaua Sul viimane kord ostust saadav õnnetunne kestis. Tegelikult muudab meid ju ikka õnnelikuks elu, mida elame ja kogemused, mida kogeme, mitte asjad, mida kokku kuhjame. Mõtle, enne kui ostad ja ehk saad mõtteviisi muutes pikapeale kokku koguda kopsaka investeeringu, mis Sulle rahulikku turvatunnet ja enesekindlust pakub.