Pildil on noored rõõmsad laulvad revolutsionäärid Eesti murrangulistest kaheksakümndendatest. Ühislaulmine aitas väikesel Euroopa riigil taastada vahepeal kaotsi läinud iseseisvust. WOWW revolutsioon seisneb siin selles, et me muudame enda elu tohutul määral kõigest üheainsa otsusega – hakata regulaarselt investeerima.

Asutasime 2013 aastal 3 000 euroga investeerimisfirma ja täpselt kuus aastat hiljem oli see kasvanud enam kui 300 000 euroks. Niivõrd jõulise rahakasvatamise nipiks on järjepidevad sissemaksed (meie näite puhul samas suuruses nagu algkapital) koostöös normaalse tootlusega, 10% aastas. Toon järgnevalt välja nö retsepti, kuidas raha efektiivselt kasvatada:

1. Raha teenimine
Kõigepealt peab Sul olema sissetuleku allikas. Kindel töö või stabiilne äri, mis tahes sissetulek see on, ilma selleta mitte kuidagi ei saa. Sest kõige olulisem rikkuse genereerimise tööriist on Sinu sissetulek. Hea uudis on see, et Sa ei pea rikkaks saamiseks olema kõrgepalgaline töötaja, piisab kui Sul on lihtsalt normaalne ja stabiilne töökoht.

2. Raha säästmine
See on nüüd salakavalaim osa! See kõlab lihtsalt, aga reaalselt on seda osa kõige raskem teha. Nimelt on kogu turumajanduslik süsteem nõnda üles ehitatud, et kaupmehed tekitavad oma kaupa meile turustades (vahel ka pähe määrides) alati suhteliselt tühjalt kohalt nõudluse ja meelitavad meid kogu teenitud raha ära kulutama. Asi pole peamiselt sissetuleku suuruses, vaid oskuses kulutada iga kuu vähem, kui teenid, nii kogunevad säästud.

3. Raha investeerimine
Säästmine üksi Sind palju ei aita, Sa pead säästud edasi tulutoovatesse varaklassidesse investeerima, eelkõige kahte ajalooliselt kõige tulutoovamasse instrumenti: kinnisvarasse või aktsiatesse. Siis hakkab raha Sinu eest tööle. Kui Sa neid eurosid niisama padja all hoiad, siis see on küll oluliselt parem, kui üldse mitte säästa, kuid siiski väga poolik lahendus, sest sellisel juhul ei saa sa kasu "kaheksandast maailmaimest".

4. Liitintressi imepärane vägi
Kogu nipp on reinvesteerimises. Selle asemel, et tulu alguses välja maksta, lastakse sel edasi kasvada. Nipp on jällegi alla võimete elamises, muidu see lumepall veerema ei hakka. Näiteks igakuiselt 300 eurot investeerides, muudab liitintress selle 12% tootluse juures vähem kui 30 aastaga enam kui miljoniks euroks – kas pole mitte maagiline?

2021 aastal alustasime me WOWW.com Usaldusfondiga, et oma visiooni raha 100x kasvust kuue aasta jooksul ka teiste inimesteni viia. Sa võid investeerida meiega koos või omapäi, igaljuhul investeerida soovitame Sul igaljuhul – see on elu üks parimaid otsuseid!
Pildid / WOWW dot